Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Sq ft |
| Belt Thickness | 5 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | BREAD DOUGH COOLING CONVEYOR BELT |
| Surface Finishing | Polished |
| Rod diameter | 4MM- 5MM |
| Wire Diameter | 4MM - 5MM |
| Technique | Hot Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Material Grade | SS 316 |
| Packaging Type | Roll |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Meter |
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 3 mm |
| Technique | Hot Rolled |
| Wire Diameter | 1.2-5 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Material Grade | SS 316 |
| Surface Finish | Polished |
| Packaging Type | Roll |
Additional Information: