Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Meter |
| Belt Thickness | 4 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Surface Finishing | Polished |
| Rod diameter | 1.2-8 mm |
| Wire Diameter | 1.2-8 mm |
| Technique | Hot Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Material Grade | SS 316 |
| Packaging Type | Roll |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Meter |
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 5 mm |
| Technique | Hot Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Surface Finish | Polished |
| Shape | Rectangle |
| Packaging Type | Roll |
| Material Grade | SS 316 |
Additional Information: